همیشه زنجان کرمان سپاهان اصفهان بروجرد

همیشه: زنجان کرمان سپاهان اصفهان بروجرد شهرداری تیم سپاهان تیم پیشگامان

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بولتون مثل عراق، راجع به کشور عزیزمان ایران هم اشتباه می‌کند/ واشنگتن نظامی‌گری

سناتور دموکرات مشهور آمریکا در سخنانی با اشاره به موضع‌گیری‌های مشاور امنیت ملی ترامپ گفت که او درست مانند عراق راجع به کشور عزیزمان ایران هم مرتکب اشتباه می‌شو

بولتون مثل عراق، راجع به کشور عزیزمان ایران هم اشتباه می‌کند/ واشنگتن نظامی‌گری

سندرز: بولتون مثل عراق، راجع به کشور عزیزمان ایران هم اشتباه می کند/واشنگتن نظامی گری را پاسخ همه چیز می داند

عبارات مهم : ایران

سناتور دموکرات مشهور آمریکا در سخنانی با اشاره به موضع گیری های مشاور امنیت ملی ترامپ گفت که او درست مانند عراق راجع به کشور عزیزمان ایران هم مرتکب اشتباه می شود.

به گزارش ایسنا، سناتور دموکرات برنی سندرز در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان به موضع گیری جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا اشاره کرد. او در پاسخ به بیانات بولتون راجع به مواضع ترامپ درخصوص کره شمالی گفت: نیازی نیست که بگویم در بسیاری از موارد با بولتون اختلاف نظر دارم. او مشاور جورج بوش، مدیر جمهوری اسبق آمریکا هم بود که او را به ورود به جنگ عراق به بهانه دسترسی عراق به تسلیحات کشتار جمعی ترغیب کرد.

سندرز تاکید کرد: گمان می کنم اکنون اکثر آمریکایی ها بدانند که جنگ در عراق بدترین فاجعه در سیاست خارجی در تاریخ مدرن کشورمان بود. ما ۴۴۰۰ سرباز آمریکایی را از دست دادیم، ۳۱ هزار سرباز زخمی شدند و نیم میلیون عراقی جان دادند. و اکنون بولتون راجع به زیاد کردن نفوذ کشور عزیزمان ایران در عراق صحبت می کند. بله درست است ولی این دقیقا به خاطر جنگ در عراق است.

بولتون مثل عراق، راجع به کشور عزیزمان ایران هم اشتباه می‌کند/ واشنگتن نظامی‌گری

این سناتور دموکرات که جهت انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا هم نامزد شده است بود، تاکید کرد: متاسفانه گمان می کنم افرادی را مثل بولتون در واشنگتن داریم که معتقدند جنگ و نظامی گری پاسخ همه چیز هست. ما بیش از دو تریلیون دلار در جنگ های عراق، افغانستان و جاهای دیگر هزینه کردیم و اکنون بخش زیرساختی خودمان در ایالات متحده آمریکا لنگ مانده هست. ما با میلیون ها تن مواجه هستیم که از بعد هزینه های دانشگاه بر نمی آیند و یا دانشگاه را با بدهی ترک می کنند. شاید ما باید به جای سرمایه گذاری زیاد روی بودجه نظامی و جنگ های زیاد و زیاد روی مردم آمریکا سرمایه گذاری کنیم.

سندرز همچنین راجع به شوخی یکی از کارکنان کاخ سفید با سلامت جسمانی سناتور جان مک کین، مدیر کمیته سرویس های مسلح گفت که برایش قابل باور نیست که آنها عذرخواهی نکرده باشند. طبق گزارش ها، یکی از مسوولان کاخ سفید در تصویر العمل به مخالفت مک کین با گزینه ترامپ جهت ریاست سیا که جینا هاسپل هست، گفته بود: او به هر حال می میرد!

سناتور دموکرات مشهور آمریکا در سخنانی با اشاره به موضع‌گیری‌های مشاور امنیت ملی ترامپ گفت که او درست مانند عراق راجع به کشور عزیزمان ایران هم مرتکب اشتباه می‌شو

این رقیب درون حزبی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری پیشین گفت: اینکه کسی درون کاخ سفید اظهارنظر احمقانه و غیر منصفانه ای علیه یک قهرمان جنگ داشته باشد، یک مساله است و اینکه آنها عذرخواهی نکنند، مساله دیگری هست. اصلا برایم قابل فهم نیست. اصلا نمی فهمم منطق کاخ سفید چیست که جهت چنین بیانات وحشتناکی عذرخواهی نمی کند.

مک کین سال گذشته فاش کرد که به سرطان مغز مبتلاست. سندرز گفت با وجود اختلاف عقیده بسیار با مک کین به او ارادت دارد. او تاکید کرد: شخصا او را خیلی خیلی دوست دارم. او در سنا و کل کشور شخص مورد احترامی است.

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | بولتون | آمریکایی | عذرخواهی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog